АвторизаціяГоловна / Про компанію / Історія компанії Computer Logic Group

Історія компанії
-

Напередодні свого 25-річчя компанія Computer Logic Group
25 серпня 2017 року здійснила сходження на Говерлу.

Сьогодні ТОВ «Computer Logic Group» – лідер у галузі розробки та впровадження сучасних комплексних систем автоматизації підприємств «під ключ». Компанія спеціалізується на проєктах автоматизації діяльності будівельних підприємств, проєктних інститутів, бюджетних організацій.

Компанія була заснована 2 вересня 1992 року студентами Харківського Авіаційного Інституту, факультету радіотехнічних систем літальних апаратів.

Першим контрактом, з яким невелика на той час компанія впоралася блискуче, була система управління нафтогазопроводами. Завдання полягало у збиранні та обробці телеметричної інформації, що надходить з датчиків, розташованих уздовж нафтогазопроводів у центр обробки інформації. У реальному часі по радіоканалу передавалася інформація про тиск, температуру, щільність продукту, фіксувалися збої, що відбуваються в системі, а також забезпечувався зв'язок з бригадами, що обслуговують нафтогазопроводи.

Ця робота проводилася спільно з Харківським інститутом радіоелектроніки та Харківським підприємством ХАРТРОН. Замовником виступав Газпром СРСР. Було розроблено та виготовлено дослідні зразки, розроблено програмне забезпечення, проведено випробування. З розпадом Радянського Союзу проєкт втратив актуальність і не був доведений до логічного завершення.

У 1995 році наша компанія випустила першу за всю історію існування програмного забезпечення мережну версію програмного продукту, призначеного для розрахунку кошторисної документації на будівельно-монтажні роботи. «Будівельні Технології — КОШТОРИС» - перший комерційний проєкт компанії. Його технологія тривала близько двох років.

Постановка завдання здійснювалася чудовим фахівцем у галузі ціноутворення та кошторисної справи, людиною, яку багато хто з Вас знав, людиною, яка останні десять років свого яскравого життя присвятила програмному продукту «Будівельні Технології — КОШТОРИС» - Шипициною Валентиною Іванівною.

13 січня 2005 року Валентина Іванівна пішла з життя, залишивши по собі незліченну кількість гідних учнів.

Досвідчена експлуатація та впровадження першої версії програми «Будівельні Технології — КОШТОРИС» проходило у місті Нафтоюганську Тюменської області. З поверненням на Україну в найкоротші терміни було випущено сучасний потужний програмний комплекс «Будівельні Технології — КОШТОРИС 97», який, за оцінками багатьох фахівців, і сьогодні є еталоном сучасної програмної продукції.

Завдяки унікальним функціям, реалізованим у програмі, та «революційному» на той момент інтерфейсу, ПК «Будівельні Технології  – КОШТОРИС 97» отримав широке визнання серед найсерйозніших будівельних компаній. Серед наших користувачів: «Київпроект», «Укрінвестекспертиза», «Укрпроектреставрація», Харківський метрополітен, Харківський інститут Промтранспроект та багато інших брендів будівельної галузі. Програмний продукт стає предметом обговорення у Держбуді, де отримує високу оцінку.

У період із 2000 по 2001 роки компанія розробляє програмний комплекс «Будівельні Технології — КОШТОРИС», призначений для автоматизації розрахунку кошторисної документації відповідно до вимог ДБН Д.1.1-1-2000.

Будівельні Технології - КОШТОРИСУ березні 2001 року ПК «Будівельні Технології — КОШТОРИС» проходить сертифікацію у Держбуді України та рекомендується до застосування всім учасникам будівництва. Програма першою пройшла сертифікацію у Держбуді України у повному обсязі: інвесторська документація, договірна ціна, акти приймання виконаних робіт.

Все, що ми робимо, створюється в тісній співпраці з нашими користувачами. На завершальному етапі налагодження програми та сертифікації неоціненну допомогу надали нам співробітники інституту «Київпроект», на чолі з начальником кошторисного відділу Бабайловою Ольгою Павлівною. Ми висловлюємо щиру подяку всім співробітникам кошторисного відділу інституту «Київпроект», чий високий професіоналізм дозволив нам створити по-справжньому професійний програмний продукт.

Програмний комплекс «Будівельні Технології — КОШТОРИС» був розглянутий на технічній нараді в Мінпаливенерго України, яка відбулася у м. Києві з 3 по 6 липня 2001 року. Згідно з протокольним рішенням, затвердженим першим заступником Міністра Мінпаливенерго України Корзуном А. В., програмний комплекс схвалено та рекомендовано до застосування підприємствам та організаціям Мінпаливенерго України.

Програма чудово себе почуває, як серед великих будівельних трестів, так і у обстановці невеликих підприємств. Число організацій, які зробили свій вибір на користь сучасного програмного продукту - «Будівельні Технології — КОШТОРИС» продовжує зростати, попит на нього постійно зростає серед різних категорій користувачів. Їх список доповнюється такими підприємствами, як Східний гірничо-збагачувальний комбінат, Шебелинкагазвидобування, Криворіжсталь, Луганськгіпрошахт, Донгіпрошахт, Познякижилбуд, Київміськбуд, Аеробуд…

З метою підвищення рівня технічного обслуговування існуючих клієнтів та розвитку дилерської мережі у 2001 році у м. Києві створюється спеціалізоване підприємство ТОВ «Будівельні Технології».

З розвитком будівельної галузі зростає кількість проєктів, створених у різних програмних комплексах, збільшується обсяг проєктно-кошторисної документації та, як наслідок, ускладнюється процес перевірки кошторисів. Виникає гостра необхідність ефективного обміну даними між різними програмами. Рішенням Держбуду для реалізації модуля обміну даними створюється робоча група, куди входять розробники програмних комплексів АВК-3 та «Будівельні Технології — КОШТОРИС».

Розробку формату даних ІБД Держбуд доручає НВО «Созидатель» м. Дніпропетровськ (розробник АВК-3). Розробка уніфікованих алгоритмів розрахунку кошторисної документації, сувора формалізація правил розрахунку доручається компанії «Computer Logic Group», розробнику ПК «Будівельні Технології — КОШТОРИС».
Завдання, покладене Держбудом на нашу компанію, полягало в наступному. Правила розрахунку кошторисної документації, як відомо, викладено у ДБН. Але немає суворого математичного опису цих правил. В результаті розрахунки, надані програмними комплексами різних розробників, за одних і тих самих вихідних даних істотно відрізнялися. Наше завдання полягало в тому, щоб правила розрахунку кошторисної документації формалізувати та подати у вигляді опису математичних формул. Це була дуже не проста та надзвичайно цікава робота. Результати якої всім Вам добре відомі – це ІБД. Тепер розрахунки, зроблені у програмі Будівельні Технології — КОШТОРИС і, наприклад, АВК-3 можуть відрізнятися один від одного в сотих частках відсотка.  Обмін даними між різними програмними продуктами – це не просте завдання. Вся проблема полягає в тому, що в цьому процесі задіяні програмні продукти з різною ідеологією та різними технічними можливостями, що суттєво ускладнює вирішення задачі. Тому робота над удосконаленням модуля ІБД триває й донині.

За допомогою програмних продуктів, розроблених нашою компанією, і дуже часто за нашої безпосередньої участі створювалися і продовжують створюватися чудові проєкти в різних куточках України, Росії і навіть далекого, дуже далекого, зарубіжжя. Серед них: будівництво та реконструкція Харківського метрополітену, будівництво житлових будинків у містах Київ, Харків, Львів, Херсон (список можна продовжити), будівництво та реконструкція промислових об'єктів у містах Кривий Ріг та Алчевськ.

Кошторис на проєктні та вишукувальні роботи

У 2005-2006 роках з метою автоматизації розрахунку кошторисної документації на проєктно-вишукувальні роботи був розроблен програмний комплекс «Будівельні Технології — КОШТОРИС» ПВР.

Програмний комплекс пройшов дослідну експлуатацію в управлінні ціноутворення Міністерства будівництва України та рекомендовано до застосування всім учасникам будівництва (лист Мінбуду України від 14.11.06 р., № 10/10-1188). Сьогодні якісний новий рівень виробництва неможливий без комплексного впровадження комп'ютерних технологій у проєктування, будівництво та експлуатацію інженерно-будівельних об'єктів. Фахівцями компанії накопичено великий досвід, розроблено спеціальні програмні комплекси, налагоджено технології їх впровадження та супроводу.


Йдучи назустріч своїм користувачам, компанія розширила спектр послуг, що надаються, і, поряд з власними розробками, пропонує програмні продукти наших партнерів: Microsoft, Autodesk, Техексперт.

У 2007 році компанія Computer Logic Group стала партнером корпорації Microsoft. На підставі цього рівня партнерства компанії «Computer Logic Group» надаються права на постачання програмних продуктів Microsoft по всій території України.

У серпні 2007 року наша компанія стала офіційним представником Autodesk в Україні та поряд зі своїми розробками з автоматизації розрахунку кошторисної документації пропонує системи автоматизованого проєктування компанії Autodesk.

Набуваючи все більшого поширення у різних галузях будівництва та проєктування у січні 2008 р. програмний комплекс «Будівельні Технології - КОШТОРИС» приймається галузевим стандартом для підприємств та організацій, підпорядкованих Державній службі автомобільних доріг України (УКРАВТОДОР) (Наказ № 6 від 10.01.2008 р. Про визначення вартості дорожніх робіт та експлуатаційного утримання).

Програмні комплекси «Будівельні Технології — КОШТОРИС», завдяки закладеному в них сучасному підходу до програмування, широким можливостям, а також суворій відповідності розрахунків нормативним актам, застосовуються як засіб навчання в «Національної Гірничої Академії» м. Дніпропетровськ, «Криворізькому Технологічному Університеті» м. Кривий Ріг, «Української державної академії залізничного транспорту» м. Харків, «Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури».

Команда Навчального центру Computer Logic Group

Спеціалізований Навчальний центр професійної підготовки кошторисників

Щоб надати можливість своїм користувачам отримати доступ до інформації щодо використання програмних продуктів компанії «з перших рук», тобто безпосередньо від розробника, 15 березня 2007 року на базі центрального офісу Computer Logic Group було створено власний Навчальний центр.

 • Підготовка фахівців кошторисників для організацій усіх форм власності.
 • Вдосконалення професійних навичок інженерів-кошторисників.
 • Поглиблене вивчення програмного комплексу «Будівельні Технології – КОШТОРИС» із гарантованим підвищенням продуктивності праці.

Після закінчення навчального курсу кожен слухач має можливість пройти атестацію та отримати Сертифікат компанії розробника.

Навчальний центр нашої компанії надає всі можливості ефективного навчання: обладнаний навчальний клас, кваліфіковані викладачі, авторські матеріали навчання. Ви гарантовано отримаєте якісні знання та підвищите свою кваліфікацію.

Семінар кошторисників у Євпаторії 2007

12-14 вересня 2007 року у Національному Центрі «Україна» м. Євпаторія відбувся семінар «Автоматизація розрахунку кошторисної документації із застосуванням програмних комплексів Будівельні Технології - КОШТОРИС».

Практика проведення подібних заходів показує, що участь у семінарах сприяє підвищенню рівня кваліфікації та дозволяє ефективно вирішувати будь-які, навіть найскладніші питання, пов'язані з роботою програмних комплексів, а також дозволяє розробникам програми оперативно реагувати на побажання та зауваження користувачів.

У червні 2008 року Експертна рада міжнародної іміджевої програми «Лідери XXI століття», високо оцінивши діяльність колективу компанії, рекомендував продукцію Computer Logic Group до присудження почесної нагороди «Кращий продукт року».

Нагорода присуджена за високу якість програмного продукту «Будівельні Технології – КОШТОРИС» та послуг у галузі розробки та інтеграції рішень для розрахунку кошторисів на будівельно-монтажні та проєктно-вишукувальні роботи. Урочиста церемонія вручення нагороди «Кращий продукт року - 2008» проходила 18 червня 2008 року у Малому Маріїнському палаці – державної резиденції Президента України.

Гост, СНиП, ДБН, ДНАОП

Висока потреба та зацікавленість фахівців різних галузей будівельного комплексу України у нормативно-технічній та нормативно-правовій інформації стала ключовим фактором для створення компанією Computer Logic Group Інформаційної Довідкової Системи «БУДСТАНДРТ».

ІДС «БУДСТАНДАРТ» - це електронна бібліотека законодавчих, нормативних та довідкових матеріалів, необхідних архітекторам, проєктувальникам, замовникам та виконавцям будівельно-монтажних робіт (ДБН, ВБН, ДСТУ, СНиП, ГОСТ, СН, ВСН, ВНТП, СанПиН, ППБ, ДНАОП, НПАОП, ТК та інші).

Інформаційна Довідкова Система «БУДСТАНДАРТ» розроблена за договором про співпрацю з Державним підприємством "Укрархбудінформ" на базі якого, наказом Держбуду України від 10 жовтня 2002 року № 58 створено "Фонд нормативних документів у сфері містобудування, будівництва та промисловості будівельних матеріалів".

Рішенням засідання секції технічного регулювання у будівництві Науково-технічної ради Мінрегіонбуду України від 17 липня 2008 року Інформаційна Довідкова Система «БУДСТАНДАРТ» рекомендована для використання з метою якісного нормативного забезпечення підприємств будівельного комплексу України.

В даний час Інформаційна Довідкова Система «БУДСТАНДАРТ» успішно експлуатується у відділі технічного регулювання центрального апарату Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.

Програмний комплекс «Будівельні Технології - КОШТОРИС» продовжує завойовувати все більший авторитет серед фахівців-кошторисників, і в грудні 2008 року стає корпоративним стандартом Національного банку України. Наразі програма успішно експлуатується в Управлінні організації будівництва, Фінансовому департаменті, Територіальних Управліннях НБУ, Університетах банківської справи, Банкнотно-монетному дворі та інших підрозділах Національного банку України.


Науково – практична конференція кошторисників (Харків) 2010

18 листопада 2010 року у Харкові відбулася науково-практична конференція кошторисників на тему «Автоматизація розрахунку та перевірки кошторисної документації із застосуванням програмного комплексу «Будівельні Технології – КОШТОРИС».

Організаторами цього заходу виступила компанія Computer Logic Group - розробник програмних комплексів для складання кошторисної документації на будівельно-монтажні та проєктно-вишукувальні роботи.

Конференція відбулася за підтримки ректорату Харківського національного університету будівництва та архітектури (ХНУБА).Семінар кошторисників 2012. Харків, стадіон «Металіст»

Відеозвіт про семінар кошторисників, який відбувся 15-16 листопада 2012 року у великому конференц-залі стадіону «Металіст». Мета семінару: підвищення кваліфікації фахівців зі складання та перевірки кошторисної документації, інформування про зміни у ціноутворенні. Організатор: компанія Computer Logic Group, розробник програмних комплексів «Будівельні Технології - КОШТОРИС».

Семінар кошторисників 2013

17-18 жовтня 2013 року в офісному центрі «Sun City Premium» відбувся семінар фахівців у галузі кошторисної справи та ціноутворення у будівництві «Розрахунок кошторисної документації із застосуванням ПК «Будівельні Технології - КОШТОРИС» на всіх стадіях інвестиційного процесу з урахуванням змін у ціноутворенні та прийняттям національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013».

У семінарі взяли участь понад 400 фахівців – професіоналів у галузі кошторисної справи та ціноутворення у будівництві.

З метою підвищення якості освітнього процесу профільних навчальних закладів у 2015 році компанія «Computer Logic Group» запровадила проєкт «Будуємо майбутнє разом», в рамках якого компанія забезпечує навчальні заклади сучасними програмними продуктами та інформаційними системами для розрахунку кошторисної документації, організує курси підвищення кваліфікації викладачів та студентів на базі власного Навчального центру фахівців кошторисної справи.

На сьогоднішній день учасниками проєкту «Будуємо майбутнє разом» стали десятки навчальних закладів України, серед них:


 • Київський національний університет будівництва та архітектури;
 • Харківський національний університет будівництва та архітектури;
 • Український державний університет залізничного транспорту;
 • Харківський національний автомобільно-дорожній університет;
 • Криворізький національний університет;
 • Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна;
 • Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну;
 • Маріупольський будівельний коледж;
 • Ржищівський будівельний технікум;
 • ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ».

Також у 2015 році компанія почала розробку нової платформи «Кошторис 2016» для створення сучасного програмного забезпечення з розрахунку кошторисної документації, яка могла б забезпечити більш високу продуктивність та надійність при роботі в розподілений корпоративних мережах, містила вбудовані механізми контролю за ходом виконання будівельних робіт та потужні інструменти для отримання наочних аналітичних звітів.

В результаті, у лютому 2016 року відбулась перша Онлайн-презентація програми «СМЕТА РК 2016», яка була створена на базі нової сучасної платформи та призначалась для розрахунку кошторисної документації ресурсним методом по нормативах Республіки Казахстан.

Програма «СМЕТА РК 2016» набувала все більшої популярності серед підприємств і організацій Казахстану. Таким чином, було прийнято рішення провести семінар кошторисників, який успішно відбувся 15 червня 2017 року у столиці Казахстану Астана. Семінар зібрав близько 120 фахівців кошторисної справи з різних куточків Казахстану. На семінарі, окрім програми «СМЕТА РК 2016», була також представлена програма «СМЕТА ПИР РК» - призначена для визначення вартості проєктно-вишукувальних робіт по методикам Республіки Казахстан. Це був не просто семінар, а справжня пригода, яку ми запам’ятаємо на все життя. З детальним звітом щодо семінару у місті Астана Ви можете ознайомитись за посиланням «Семінар кошторисників Астана 15 червня 2017».У 2017 році ТОВ «Computer Logic Group» виповнилося 25 років! Компанія відзначила ювілей сходженням на Говерлу у повному складі, разом з нашими партнерами: ТОВ «Будівельні Технології», ДерждорНДІ, КазНИИСА та ТОВ «СМЕТА РК» (Астана).

У 2017 році компанія починає активну роботу з розробки 8-ї версії програми «Будівельні Технології - Кошторис», яка є продовженням лінійки програм, розроблених на оновленій платформі «Кошторис 2016». Нова версія кошторисної програми мала забезпечити наступні переваги:


 • Організація роботи кошторисників на єдиному сервері, незалежно від віддаленості підрозділів та філіалів, з розподіленням прав доступу до кошторисної документації;
 • Більш висока продуктивність та надійність при роботі у розподілених корпоративних мережах;
 • Наявність функцій наочного контролю за ходом виконання будівельних робіт;
 • Наявність розвинених функцій експертизи та перевірки кошторисів;
 • Можливість формування аналітичних звітів будь-якої складності по будовах, договорах та актах приймання виконаних робіт.

Першими переваги нової, 8-ї версії програми «Будівельні Технології - Кошторис» оцінили фахівці ПрАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО» та його структурних підрозділів (див. відгук щодо впровадження програми), а на початку 2018 року програма стала доступною для загального кола користувачів.

Протягом 2018-2019 років користувачами програми «Кошторис 8» стали провідні підприємства будівельної, енергетичної та металургійної галузі України. До дружньої родини шанувальників програми «Кошторис 8» приєдналися: НЕК «УКРЕНЕРГО», ПрАТ «УКРГІДРОПРОЕКТ», ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «МЕТІНВЕСТ ІНЖИНІРИНГ», ТОВ «Єристівський ГЗК» та багато інших.

В березні 2020 року ТОВ «Computer Logic Group» впроваджує перший в Україні «хмарний» сервіс для розрахунку кошторисної документації «Кошторис 8 Онлайн» який швидко набирає популярності завдяки зручності використання та доступним цінам. Підключившись до сервісу «Кошторис 8 Онлайн» через Інтернет Ви маєте можливість складати та перевіряти кошторисну документацію будь-де - в офісі, дома або у відрядженні. Сервіс набрав особливу популярність під час пандемії Covid-19 тому, що з «Кошторис 8 Онлайн» можна легко організувати дистанційну роботу кошторисників, чим скористались багато підприємств і навчальних закладів України.


Онлайн-семінар «Сучасне програмне забезпечення для кошторисного документообігу в дорожньому будівництві» 2020

У листопаді 2020 року ТОВ «Computer Logic Group» разом з ДП «ДерждорНДІ» - головною науково-дослідною установою України з питань будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг і транспортних споруд проводить Онлайн-семінар «Сучасне програмне забезпечення в дорожньому будівництві», орієнтований на підприємства дорожньої галузі України.


У серпні 2021 року ТОВ «Computer Logic Group» проводить серію Онлайн-семінарів «Прозоре будівництво з Кошторис 8» з яких починається активне впровадження 8-ї версії програми в структурних підрозділах ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ».

З початком повномасштабного вторгнення РФ в лютому 2022 року ТОВ «Computer Logic Group» продовжує активно працювати на ринку України підтримуючи економіку держави та ЗСУ.

На сьогоднішній день, на підтримку ЗСУ компанія перерахувала більше 250 тис. грн., ряд співробітників ТОВ «Computer Logic Group» захищають державу в рядах ЗСУ та тероборони – ми пишаємось ними й разом крокуємо до нашої Перемоги!


Новини
Оновлення документiв ІДС БУДСТАНДАРТ. Версія бази 273 від 18.06.2024
До нормативної бази додано 125 нових документів, актуалізовано тексти 10 документів.
 
Розрахунок кошторисів за УПВ з використанням класифікаторів у програмі Кошторис 8
Лекція спрямована на покращення навичок роботи з класифікаторами, що допоможе більш ефективно складати кошторисну документацію згідно з міжнародними стандартами.
 
Моніторинг цін на будівельні матеріали в режимі реального часу
Підвищуйте ефективність будівництва з CheckPrice! Дізнайтесь, як CheckPrice може революціонізувати ваші будівельні проекти!
 
Оновлення програми Кошторис 8.1, редакція від 20.06.2024
Додано можливість розрахунку укрупнених показників вартості (УПВ) за розділами та позиціями локального кошторису. Доступні нові форми для друку, зокрема «Структура УПВ до договірної ціни та акту...
 
Оновлення документiв ІДС БУДСТАНДАРТ. Версія бази 272 від 05.06.2024
До нормативної бази додано 333 нових документів, актуалізовано тексти 11 документів.